دقت ابعادی قطعات چاپی خصوصا وقتی در حال ساخت یک قطعه چند تکه هستید، اهمیت بالایی پیدا می کند.چون این قطعات باید کاملا بر یکدیگر منطبق گردند. موارد بسیاری بر این دقت تاثیرگزارند.

در طول چاپ سه بعدی ، اکسترودر باید همچنان که به نقاط مختلف صفحه حرکت می کند، به طور مداوم اکسترود را قطع و وصل کند.با این حال این قطع و وصل شدن می تواند باعث ایجاد اثراتی بر روی قطعه شود.مثلا ممکن است نقاطی که نازل به انتهای لایه رسیده است را بر روی قطعه ببینید.

یکی از مزایای Simplify3d توانایی انتخاب اپراتور در این که کجای قطعه باید ساپورت گذاری شود، می باشد.بدین ترتیب است که شما قادر به چاپ پیچیده ترین قطعات که در حالت عادی ساخت آنها غیرممکن به نظر می رسد باشید.

اگر چاپگر در ابتدا به خوبی کار می کرد و ناگهان متوقف شد، ممکن است یک یا چند مورد از موضوعات زیر، دلیل ایجاد کننده آن باشند.

(اگر اکسترودر در همان آغاز عمل نکرد، لطفا قسمت "عدم اکسترود در آغاز چاپ" را مطالعه کنید)

وقتی قطعات بزرگ چاپ می کنید، ممکن است چند لایه اول به خوبی بروی سطح بد بچسبد، با گذشت اندک زمانی، لایه ها در حین چاپ، دچار به هم ریختگی گردند. این به هم ریختگی ممکن است به حدی باشد که در نهایت موجب خرابی قطعه گردد.

یک چاپگر در طول عمر مفید خود باید حجم زیادی از پلاستیک را ذوب کند.تمام این حجم پلاستیک باید از یک حفره کوچک به مقیاس دانه ای شن عبور نماید. طبیعتا در این مدت، ایجاد مشکلی ساده می تواند باعث مسدود شدن نازل گردد.

برای آن که چاپگر قادر به ساخت دقیق قطعات باشد، بایدمقدارثابتی پلاستیک اکسترود کند،  اگر این میزان در قطعات مختلف، متفاوت بود بر روی کیفیت نهایی چاپ شما تاثیر خواهد گذاشت. این مشکل معمولا با چشم قابل تشخیص است.

اکثر چاپگرهای سه بعدی مجهز به یک چرخ دنده هستند که فیلامنت را به کمک یک قرقره به سمت نازل فشار می دهد. دندانه های نسبتا تیز این چرخ دنده در فیلامنت درگیر شده و آن را به جلو و عقب می برد. اگر فیلامنت حرکت نکند ولی چرخ دنده بچرخد ممکن است بدنه فیلامنت را تراش دهد. در نتیجه چرخ دنده نمی تواند با آن درگیر شود.

چاپگر سه بعدی شما مجهز به یک نازل با سایز ثابت است که امکان  چاپ جزئیاتی بسیار کوچک را می دهد.مثلا اگر قطر نازل دستگاه،mm0.4 باشد، احتمالا چاپ بعضی دیواره های نازک (مثلا با ضخامت mm0.2) ممکن نیست.

اکثر چاپگر ها از سیستم کنترلی حلقه  باز استفاده می کنند. یعنی چاپگر قابلیت بازخوردگیری از نحوه اجرای کار ندارد. به عبارت ساده تر، دستورات به هد منتقل شده و هد نازل را در مختصات تعیین شده حرکت می دهد و امید دارد که کار دارد به درستی انجتم می شود.

از آنجایی که قطر خروچی نازل در هنگام چاپ تغییر نمی کند، هنگام ساخت دیواره هایی که ضخامت آنها با ضخامت خروجی نازل یکی هستند ، ممکن است دچار مشکل شوید.

پلاستیک خروجی از نازل می تواند دمایی بین 190 تا 240 درجه سانتیگراد داشته باشد. وقتی پلاستیک داغ است می تواند به راحتی تغییر شکل دهد و بر روی سطح بنشیند.

اصطلاح ringing به موجهایی اطلاق می گردد که بر اثر لرزش و تکان خوردن بیش از حد پرینتر سه بعدی بر روی قطعات ایجاد می گردد. عموما وقتی اکسترودر تغییر جهت می دهد، این اثرات موج مانند پدیدار می شوند.مانند گوشه های یک قطعه.

Oozing (تراوش ناخواسته رشته های نازک و نخ مانند پلاستیکی از نازل) در هنگام  جابجایی نازل بر روی قسمت های مختلف چاپ می باشد. خوشبختانه تنظیمات زیادی در simplify  وجود دارند که می توانند این مشکل را برای ما برطرف کنند.

سسطوح اطراف قطعه چاپ شده ، از صدها لایه منحصر به فرد تشکیل یافته است.اگر کار چاپ به صورت صحیح انجام پذیرد، مجموع این لایه ها به صورت یکپارچه و صاف به نظر خواهند رسید.اما اگر چاپ حتی یک لایه به طور ایده آل انجام نگیرد، معمولا به صورت بسیار واضحی بر روی قطعه به چشم خواهند آمد.

اکثر قطعاتی که ساخته می شوند، یک پوسته دارند که محیظی دارای تخلخل را پوشانده است. مثلا ممکن است قطعه با پرشدگی (infill) 30% چاپ شده باشد. که بدین معناست که 30درصد قسمت داخلی قطعه از پلاستیک تشکیل شده و مابقی فضای خالی است.

در هنگام چاپ سه بعدی قطعه، هر لایه بر روی زیربنای لایه ی پیشین بنا می شود. با این حال مقدار پلاستیک مصرفی برای چاپ نیز حائز اهمیت است.

نرم افزار و چاپگر به طور مداوم جهت اطمینان از خروج مقدار کافی پلاستیک از نازل با یکدیگر در ارتباطند. این موضوع، عاملی تعیین کننده برای دستیابی به یچاپ ایده آل است.

یکی از مزایای چاپ سه بعدی، خصلت لایه ای بودن آن است. بدین معنا که نازل لایه فعلی را با تمام جزئیات ترسیم می کند.

هر پروفایل در Simplify3D شامل تنظیماتی است برای تعیین این که چه مقدار پلاستیک باید از چاپگر سه بعدی اکسترود شود.

اگر با به هم ریختگی بخش هایی از قطعه (دفرمه شدن) مواجه شدید، علت این است که پلاستیک با دمایی بسیار بالا در حال خروج از نازل است.

ضروری است که اولین لایه از قطعه چاپ شده با شدت کافی به صفحه بد چاپگر متصل شود  تا لایه های بعدی آن بر روی این فونداسیون بدون هیچ مشکلی قرار بگیرند.

Infill   داخل قطعات معمولا بسیار سریعتر از پوسته بیرونی آن ساخته می شود. با این حال سرعت بیش از حد   infill  باعث عدم چسبندگی به لایه های پوسته قطعه می گردد.

این مورد، مساله ای بسیار متداول برای آنهایی است که به تازگی صاحب چاپگر سه بعدی شده اند.که خوشبختانه ، راهکاری بسیار ساده هم دارد.

simplify3d شامل تنظیماتی است که به شما امکان تعییم میزان قدرت پیوند میان infill  و پوسته قطعه را می دهد. این تنظیمات، "Outline overlap" نام داشته و بیانگر میزان قدرت این پیوند است.

ارسال هدیه

با گیفت باکس های متنوع

ارسال به تمام نقاط جهان

پست بین المللی بدون مرز

ارسال رایگان

برای کالاهای بالای 150 هزار تومان

Template Design:Dima Group